Trybunał Konstytucyjny już niedługo rozstrzygnie kwestię ryczałtów

Jak poinformował Trybunał Konstytucyjny na swoje stronie, już 24 listopada 2016 r. o godz. 9.00 odbędzie się rozprawa w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją przepisów o ryczałtach za noclegi w trakcie zagranicznej podróży służbowej dla kierowców w transporcie międzynarodowym.

Najprawdopodobniej w tym samym dniu wydany zostanie wyrok, który będzie miał olbrzymie znaczenie dla wielu przewoźników.

W przypadku uwzględnienia zarzutów sformułowanych we wniosku i stwierdzenie niekonstytucyjności przepisów o ryczałtach istotne znaczenie będzie miało, czy Trybunał odroczy wejście w życie wyroku i czy zdecyduje o tym, jakie skutki wywrze on w odniesieniu do już ściągniętych przez kierowców należności. Istnieje szansa, że wyrok będzie mógł stanowić podstawę do złożenia skarg o wznowienie już zakończonych prawomocnie postępowań.

Warto zarazem mieć świadomość, że nawet stwierdzenie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z Konstytucją zaskarżonych przepisów jeszcze nie oznacza, że przewoźnicy nie wypłacający ryczałtów w wysokości określonej w rozporządzeniach będą musieli uwzględnić roszczenia kierowców. W Trybunale jest jeszcze bowiem inna sprawa dotycząca ryczałtów, o której pisałem we wpisie: Kolejna sprawa o ryczałty w Trybunale Konstytucyjnym

Ja z pewnością 24 listopada śledził będę transmisję rozprawy i na pewno niezwłocznie dam znać o rozstrzygnięciu Trybunału.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.